KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113155
*
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 18:07:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 19:58:22
1
100 kr
21/10 20:23:24
2
Vinnande bud
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
*
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Sture Kjellström
nr 1211 3155
Sture Kjellström
(1927-1988), Sverige
Etsning, Sture Kjellström (1927-1988), "Vy av Stockholm från Katarinahissen", Signerad, EA-upplaga. Motivet: 27x34
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 19:58:22 | 1 | 100 kr |
21/10 20:23:24 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Sture Kjellström
Sture Kjellström, svensk bildkonstnär född 1927, död 1988.Läs mer om Sture Kjellström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etsning etsningar grafik sture kjellström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:22 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29